YAŞAMIMDAKİ HİÇ BİR ADIMIMDA KENDİMİ BİRİNCİ SIRADA TUTMADIM..

KÖŞE YAZILARIM
ESERLERİM

CEO | AKADEMİSYEN | BİLİRKİŞİ | KÖŞE YAZARI

DR. HAKAN ÇINAR

KİLOMETRE TAŞLARIM

1969 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimin ardından girdiğim İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra; önce Para ve Banka, ardından Finans ve daha sonra da Uluslararası İktisat alanlarında Yüksek Lisans’larımı tamamladım. Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği alanında ise doktora gerçekleştirdim. Hayatımda 2019 yılında iki önemli yenilik oldu. İlki Mentor Grubun (Gümrükleme & Lojistik) ortağı oldum. Sonrasında ise DIŞYÖNDER’in (Dış Ticarete Yön Verenler Derneği) Kurucu Başkanlığını üstlendim.

WhatsApp Image 2023-07-10 at 10.

EĞİTİM DÜNYAM

1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde başladığım gönüllü Öğretim Elemanlığını, aralıksız olarak sürdürmenin mutluluğunu yaşarken, 1995 yılında yaşama geçirdiğimiz ARC Eğitim ve Danışmanlık //www.arc.com.tr ile kamu ve özel sektörde yer alan yüzlerce kuruluşa eğitim vermenin mutluluğunu yaşıyorum.

BASINDA BEN

On yılı aşkın süredir devam ettirdiğim köşe yazarlığımı Türkiye’nin en önemli ekonomi gazetesi olan DÜNYA’da SIRADIŞI isimli köşemde sürdürüyorum. Tüm yazılarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
//www.dunya.com/yazar/dr-hakan-cinar/131

FOTOĞRAF VE VİDEO

1988 yılında henüz Üniversite öğrencisi iken başladığım çalışma hayatımda, 31 seneyi geride bırakırken, gerek iş adamı, gerek akademisyen, gerekse basın kimliğim ile yüzlerce konferans, panel ve organizasyonda yer aldım; bir çok organizasyonu da bizzat yönettim. Zengin fotoğraf ve video arşivime bu bölümde yer verdim.

DR. HAKAN ÇINAR

YOUTUBE KANALIM

Youtube kanalıma aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Image 2023-07-10 at 10.33.36 (1)

KÖŞE YAZILARIM

ESERLERİM

HAKKIMDA KONUŞANLAR